top of page
  • Writer's pictureגילעד משיח

שאלות שכדאי לשאול צלם חתונות בפגישה

Updated: Nov 26, 2019


כמה שאני אוהב את הזוגות שלי. בכל עונת חתונות היומן מתמלא מחדש וההרגשה שכל עונה היא כאילו הפעם הראשונה שלי. הזוגות רעננים, ונהיים עבורי צעירים יותר (ואני רק מזדקן), הכל ורוד ויפה. באותה המידה כמו שהזוגות המאורסים שלי מחפשים אותי- אני מחפש אותם וזה עובד- בסוף כל יום חתונה אני אומר לעצמי שהייתי רוצה שהזוגות שלי יהפכו לחברים ונוכל לשמור על קשר. רוב הזוגות שלי הם פחות או יותר חלק קטן ממני ומהאופי שלי כי ככה נוצר חיבור אמיתי. במהלך השנים ישנם זוגות ש״קנו״ אותי עם ״משפטי הפתיחה שלהם| שלהם ועם השאלות ששאלו שמראים עד כמה באמת הם שומרים על פרופורציה ראויה והם רואים בי כחבר שמלווה אותם ולא כספק. השאלות שאני הכי אוהב לשמוע הן כדלקמן :) 1. איך הגעת להיות צלם ואיך הגעת להיות צלם חתונות? איזה כיף שמישהו מתעניין בי :) ובכן, צילום היה התחביב הכי גדול שלי ישר לאחר הצבא. גיליתי אותו בטיול הגדול למזרח. ממש בתחילתו של העידן הדיגיטלי ועוד לא ממש ידעתי שהתמונות שצילמתי לעצמי נבדלות ביופיין משאר המטיילים. כל מי שטייל איתי רצה לצרוב את התמונות שלי על דיסק (זה מה שהיה בזמנו), גם קיבלתי תגובות מטורפות מהארץ. למעשה, התקבלתי בעזרת הצילום ללמוד עיצוב תעשייתי וגם שם במכון הטכנולוגי חולון, הייתי הצלם של המכללה עד שרציתי להתחיל לעסוק בזה באופן מקצועי. בסופו של דבר הצילום בחר אותי כי זה לא היה הדבר הראשון שבחרתי ללמוד. בחרתי להיות צלם חתונות כי לדעתי צילום חתונות מתמצת את תחום הצילום ויש בו כל כך הרבה אמוציות ואחראיות, צילום ביום החתונה מכיל את כל הקטגוריות השונות בו (אופנה, דוקומנטרי, מוצר, אדריכלות, אירועים, שימוש באור טבעי ומלאכותי ובתנאי חושך ומה לא) שזה מבחינתי הטופ של הטופ של תחום הצילום. לצלם חתונות חייבות להיות את כל היכולות האלה והוא ידע להשתמש בכל יכולת בהתאם לסביבה.

2. האם צריך לדאוג לך לנסיעות ולמזון? שאלה שגורמת לי להתאהב בזוגות שלי כי באותו הרגע אני יודע שהם מדברים אלי כבן אדם ויודעים שגם אני אהיה רעב בדיוק כמו כל אחד ביום הזה וגם אני צריך לנוח מדי פעם ב-12 השעות בהן אני עובד. לגבי הנסיעות, כמובן שאני מתנייד באופן עצמאי ובדר״כ חייב רכב לשאת את כל תיקי הצילום והציוד שלי.

3. האם אתה זה שיצלם אותנו ביום החתונה? כן, כמובן. לצערי יותר ויותר ״חברות״ צילום הפכו את עניין צילום החתונות לעסקי ומסחרי ושכחו מהעניין האישי כך שזה לא מובן מאליו לגביהן מי יהיה הצלם של הזוג ביום החתונה. זה אבסורד שצלם מגיע ליום החתונה מבלי להכיר את הזוג במקצת. 4. ״אני מביאה סושי למלון בהתארגנות, איזה סושי אתה אוהב?״ שאלות שממיסות אותי. כמובן שלא חייבים לארגן לצלם אוכל בשלב הזה אבל איזה כיף זה לדעת שהכלה חושבת עליך כאורח וכמלווה. וכן, אני אוהב. 5. היי גילעד, אהבתי את העבודות שלך, אפשר להיפגש? אני מתאר לכם את הצד שלי כצלם, אני מקבל בכל יום מספר פניות לזמינות. לרוב, הזוגות ישר מגיעים למחיר עוד לפני שבכלל סיפרו לי את שמם. עוד לפני שראו את העבודות שלי וזה מצער אותי בתור אומן כי אני מרגיש שאני אחד מתוך 20 צלמים שהם פונים אליהם והסינון שלהם הוא לפי המחיר. אלה שבאים להכיר אותי ואת העבודות שלי הם אלה שקונים אותי כבר מה״שלום״ ויש לזה חשיבות גם להמשך העשיה הארוכה שלנו יחד.

6. זה בסדר אם נעשה את ההכנות בבית? אנחנו צריכים לקשט את הבית? ברור שזה בסדר לעשות את ההכנות בבית שלכם, זה הבית שלכם! אין צורך להוציא כספים מיותרים על מלון וקישוטים במיוחד כדי שהתמונות יראו יותר ״מפוארות״. אין צורך להביא רכב יוקרתי רק בשביל תמונה. אין צורך לפחד מלהיות אתם ולא חייבים לעשות כל דבר במיוחד כדי להוכיח לאחרים. אם אתם חיים בפשטות אז אין סיבה לשנות הכל רק בשביל יום אחד.

#צלםחתונה #חתונתחורף #חתונה #bsetweddingphotographer #telavivweddings #fearlessphotographers #weddingphotographersinisrael #הפקתחתונה #צלמיחתונות #גלעדמשיח #צלמים #jewishweddings #bestweddingphotographer #israelweddings #צילוםחתונה #צלמיחתונה #חתןוכלה #כלותאורבניות #bestphotographer #weddings #כלה #giladmashiahblog #topweddingphotographersisrael #fearlessphotographers #israeliweddingphotographer #צלםחתונותישראלי #צלםחתונות #חתונותחורף #winterweddings #גילעדמשיח #צלמיסטילסלחתונה #jerusalemweddingphotographers #כלות #bestwedding #giladmashiah #חתונות #חופה #צלםחתונותמחיר #savethedate

16 views0 comments
bottom of page